Kawalerowie
Orderu
Uśmiechu
Tadeusz Belerski
45.00 zł
Oprawa twarda
Wymiary książki: 195 x 250 mm
Liczba stron: 291 ZAMÓW TERAZ

TADEUSZ BELERSKI

dziennikarz, publicysta. Popularyzator wiedzy z różnych dziedzin nauki techniki. Długoletni redaktor dziennika “Rzeczpospolita” i Polskiej Agencji Prasowej. Korespondent PAP w Budapeszcie.

Książka niezwykła, bo o… Zwykłych Ludziach. Ludziach, którzy wiedzą, że miłość to przede wszystkim odpowiedzialność za drugiego człowieka. A zwłaszcza za tego najbardziej bezradnego – DZIECKO. Piękne portrety Pięknych Ludzi. Wierzę, że Korczak gdzieś tam na górze też przejrzy ją ze wzruszeniem i radością. Jego Dzieci są „zaopiekowane”.

Joanna Kos-Krauze
reżyserka i scenarzystka

W czasach całkowitej dominacji złych wiadomości nad dobrymi, książka „Kawalerowie Orderu Uśmiechu” jest prawdziwym wytchnieniem. Dzięki zbiorowi tych znakomitych portretów Laureatów Orderu, w większości nieznanych szerszemu odbiorcy wybitnych społeczników i fachowców ogarniętych pasją niesienia pomocy dzieciom, oddanych im całym sercem, uświadamiamy sobie, że świat jest Pelen Dobrych Ludzi! Bezcenne uczucie dające nadzieję na lepsze jutro…

Alicja Resich-Modlińska
dziennikarka

Gdzie, oprócz bajek, można dziś spotkać w jednej książce koronowane głowy, uczonych, artystów, lekarzy, myślicieli, wynalazców i zwykłych, zacnych ludzi czyniących dobro? Chyba tylko tu, w tym niezwykłym „who is who” piękna, miłości i cnót humanizmu. To nie jest bajka. To literatura faktu, faktu etycznego. Dobroć istnieje, mówię Wam. Dowód – w środku tej księgi”.

Paweł Potoroczyn
dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza

Cel publikacji

Order Uśmiechu jest wyjątkowym wyróżnieniem w skali światowej. Wymyśliły go dzieci w Polsce 45 lat temu. Nagrodziły nim jak dotąd niemal tysiąc swoich dorosłych przyjaciół z wielu krajów. Ponad pięćdziesięciu spośród nich prezentuje książka "Kawalerowie Orderu Uśmiechu". Jej celeme jest rozsławianie Orderu i jego Kawalerów, którzy uosabiają najszlachetniejsze wzorce postępowania.